Язык сайта
Выбрать язык / Choose language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Приветствую Вас Гість
RSS
 
Главная Регистрация Вход
Каталог статей »
Палац - це ми!

Меню сайту

Категорії розділу
Школа педмастерства [6]
Работа с одаренными [2]
Методическая площадка [13]

Главная » Статьи » Психолого-методическая работа » Методическая площадка

Ділимося досвідом: міський семінар в Палаці творчості учнів.
Ділимося досвідом: міський семінар в Палаці творчості учнів.

    Сучасному суспільству потрібна компетентна особистість, тому важливим вектором оновлення змісту мистецької освіти є реалізація компетентнісного підходу та формування ключових життєвих компетентностей особистості.
Саме цій проблемі було присвячено міський семінар-практикум керівників гуртків декоративно-прикладного мистецтва, який відбувся 19 квітня у Палаці творчості учнів. У семінарі-практикумі взяли участь керівники гуртків декоративно-прикладного мистецтва позашкільних закладів, методисти та викладачі Миколаївського коледжу культури і мистецтв.

Програма семінару була цікавою та насиченою. Учасників привітала заступник директора Палацу творчості учнів з навчально-виховної роботи Гончар О. В., яка відзначила, що у закладі приділяється значна увага розвитку традицій декоративного мистецтва, керівники гуртків працюють творчо, наполегливо, мають власні наробки і досвід творчої роботи. 

Діяльність гуртків декоративно-прикладного напряму презентувала завідуюча відділом Амплєєва І. Г.. Із відеоматеріалів учасники семінару мали змогу ознайомитись з різноманітними видами творчості вихованців гуртків декоративно-прикладного та образотворчого напряму.

    Під час теоретичної частини семінару було розглянуто низку питань, присвячених формуванню ключових компетенцій у дітей та підлітків засобами декоративно-прикладного мистецтва.
Гості зцікавістю прослухали виступ викладача-методиста вищої категорії, завідуючої кафедрою «Декоративно-прикладне мистецтво» МККМ Гоголь О. Б. про роль декоративно-прикладного мистецтва в естетичному, моральному та професійному становленні дітей та молоді. Методист Палацу творчості учнів Камінецька Т. Г. зупинилася на теоретичному аспекті проблеми формування ключових компетентностей особистості. Керівник гуртка «Лялькова країна» Червак О. О. торкнулася особливостей становлення творчої компетентності вихованців за допомогою сугестивної художньо-педагогічної технології.


 Керівник «Зразкового художнього колективу» гуртка «Декоративно- прикладне мистецтво» Парфенюк І. Г. поділилася досвідом щодо соціалізації вихованців та її впливу на розвиток гармонійно розвинутої особистості. Керівник гуртка образотворчого мистецтва «Барвінок» Ганенко М. Г. акцентувала увагу на використанні ігрової діяльності на заняттях з метою розвитку життєвих компетентностей вихованців.

    Учасники семінару були особливо вражені від виробів та творчих робіт вихованців Палацу творчості учнів, що були представлені на виставці.

Підсумком роботи семінару стали майстер-класи з різних видів декоративно-прикладного мистецтва.

Викладач-методист вищої категорії МККМ, голова національної спілки народних майстрів Листунова Л. О. продемонструвала роботу за ткацьким верстатом; майстер-клас з технології виготовлення ляльки-мотанки показала викладач-методист вищої категорії МККМ Покиданець І. І., які зокрема наголосили на тому, що народне мистецтво несе в собі глибокий духовний і енергетичний зміст, має великий виховний вплив.

Жваве зацікавлення у присутніх викликали майстер-класи педагогів Палацу творчості учнів із техніки художнього валяння вовни (Климченко Г.Ю., керівник гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів»), виготовлення зразків різних видів вишивки за стародавніми церковними техніками (Храмова Г. В., керівник гуртка «Декоративний текстиль»), збереження писанкового розпису, орнаментики та символіки української писанки(Парфенюк І. Г., керівник гуртка «Декоративно-прикладне мистецтво»).

    Гості мали можливість не тільки подивитися на вмілі майстер-класи з метою вивчення та поширення досвіду роботи, а й взяти участь у створенні цікавих витворів. Майстер-класи за участю педагогів Палацу творчості учнів продемонстрували високий рівень їхньої професійної підготовки, майстерність, «Зразкового художнього колективу» гуртка «Декоративно- оригінальність роботи. Учасники семінару, сповнені приємних вражень та позитивних емоцій від творчої співпраці, натхненні новими ідеями та знаннями, розійшлися, щоб продовжити роботу зі своїми вихованцями.

Камінецька Т. Г., методист,

Амплєєва І. Г., заввідділом ДУОМ
Категория: Методическая площадка | Добавил: dtu (22.04.2013)
Просмотров: 627 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Освіта
Друзі сайту

Форма входу


Статистика


Copyright Наталья Беркунская © 2019
Сайт управляється системою uCoz