Не переймайся тим, на що не впливаєш
Немає нічого дивного в тому, що тривога стала нашим звичайним супутником і перестала дивувати. Сучасна швидкість, постійна зміна декорацій, лякаючі новини гарантують те, що стрес та занепокоєння будуть нашими постійними товаришами. Стан внутрішньої тривоги здатний серйозно отруїти життя, заважає насолоджуватися моментом тут і зараз, здатний катастрофічно підірвати фізичне здоров'я. Ми вже забули, що нормальний стан – це впевненість, спокій та відсутність зайвих постійних переживань. Ситуацію потрібно виправляти.
Внутрішня тривога може ґрунтуватися на реальних подіях чи придуманих фактах. Приклад об'єктивної тривоги: ви пережили тяжке розлучення і тепер боїтеся, що це може статися знову. Виходить, що ви підсвідомо хочете вирішувати проблему, яка ще не сталася. Тривога не робить нас пильними, а підриває психічне здоров'я. Ми не здатні контролювати все, а наші переживання та візуалізація можливої ​​негативної ситуації – це не контроль, а саморуйнування.
Неадекватна, несвідома тривога може бути, коли відбулися події, не розцінені з низки причин психікою як стрес. Наприклад, проблеми в сім'ї, нестача уваги, знецінення ваших переживань близькими. З таким станом теж необхідно працювати, і чітко розуміти, що ви потребуєте підтримки.
СПОСОБИ БОРОТЬБИ З ВНУТРІШНЬОЮ ТРЕВОГОЮ 
1. Турбота про себе. Не варто відкладати себе на потім. Ви саме зараз заслуговуєте на зміни вражень, смачної вечері, приємних зустрічей з друзями та повноцінний сон. Не завтра і не коли ви доробите всі важливі справи. Догляд та турбота про себе – це не капризи та не дрібниці, це ресурс для нормального психологічного фону.
2. Фізичні вправи. Різноманітні дихальні практики чудово допомагають впоратися з нав'язливим тривожним станом та знизити ризик виникнення панічних атак. Дуже добре, що у сучасному житті для занять є справді багато можливостей: і групи, і індивідуальна практика.
3. Довірча відверта розмова. Ви можете виговоритися близькій людині. Виплескуючи словами переживання, ви вже позбавляєте їхнього сенсу та сили. І бачите збоку, що ви з усім упораєтесь. 
4. Перегляньте своє оточення. Ви не повинні смиренно спілкуватися з тими, хто завдає дискомфорту і навіть болю. Часто за словами «я завжди скажу тобі правду», «ти надто серйозно все сприймаєш» ховається не турбота, а емоційне насильство. Ви гідні спілкування з тими, хто дарує почуття гармонії та спокою.
5. Не соромтеся просити допомоги. Не треба все звалювати на себе. Це особливо стосується жіночого побутового навантаження. Ви не "ломовий кінь", і ідеально чиста підлога - зовсім не ваш обов'язок перед близькими. Попросіть допомогти, зробіть разом, поясніть, що вам складно – на жаль люди не вміють читати думки. 
Не бійтеся звернутися до фахівця. Якщо ви відчуваєте, що не справляєтеся зі станом, почуття тривоги посилюється та серйозно впливає на фізичне здоров'я – сміливо йдіть до фахівця. Своєчасно призначені препарати та фізіопроцедури швидко скоригують ситуацію. І не треба думати, що тривожність – це соромно та ненормально.


 

Категорія: Поради на кожен день | Додав: ferensnatalya (15.10.2021)
Переглядів: 155 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Відділ художньо-естетичного виховання
Відділ технічної творчості, туризму та краєзнавства
Відділ декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва
Відділ організаційно-масової роботи
Відділ методичної роботи