Приветствую Вас Гість
RSS
 
Главная Регистрация Вход
Каталог статей »
Палац - це ми!

Джерло творчості

Меню сайту

Категорії розділу
Скринька порад [15]

Главная » Статьи » Батьківська сторінка » Скринька порад

Як обрати гурток для дитини
Сучасні батьки прагнуть дати своїм дітям якомога більше. їм хочеться, щоб саме їхній малюк був найрозумнішим, найсміливішим, і най-най-най... Щоб діти змогли отримати всі необхідні знання й навички, батьки зазвичай влаштовують їх у гуртки, секції. Тож як правильно обрати гурток або секцію для дитини?
Обираючи гурток або секцію для своєї дитини, важливо пам'ятати, що найкращий гурток — той, де дитині цікаво, куди вона ходить за власним бажанням, а не з примусу. Тому передусім треба визначити, чим саме дитина займеться охоче.
Малюк-дошкільник ще не може точно сказати, який вид діяльності йому подобається найбільше. Часто його бажання відвідувати певний гурток або певну секцію зумовлене прагненням бути поруч із друзями. Тож якщо багато друзів малюка відвідують гурток малювання, то й він сам, можливо, захоче піти в цей гурток, навіть якщо малювати не любить. Зазвичай у такому випадку після кількох відвідувань гуртка дитина відмовляється продовжувати заняття.
Є кілька способів визначити, чим дитина насправді займатиметься охоче. Корисно зводити дитину на пробні заняття в кілька гуртків, щоб вона мала можливість ознайомитися з різними цікавими видами діяльності.
Спортивні секції та танцювальні гуртки
Спортивні й танцювальні секції для дітей зазвичай обирають батьки, які хочуть зміцнити фізичне здоров'я своїх малюків, розвинути їх витривалість, спритність. Для дітей будь-якого віку добре підійдуть секції плавання, адже плавання відмінно розвиває всі групи м'язів. Школярі радше вподобають ігрові види спорту: футбол, волейбол, баскетбол тощо.
Наймолодших не варто віддавати в секції гімнастики, акробатики, стрибків у воду. Ці види спорту травмонебезпечні.
Танцювальні секції допомагають розвивати пластику, відчуття ритму, координацію. Класичний варіант — бальні танці.
Творчі гуртки
Гуртки малювання, народно-ужиткових ремесел, театральні гуртки обирають, звісно, щоб прищепити дитині творче мислення, любов до мистецтва.
Зараз рукоділля (бісероплетіння, вишивання, в'язання тощо) знову набуває популярності й багатьом дівчаткам шкільного віку подобається займатися в таких гуртках.
Театральні гуртки допомагають дітям навчитися грамотно і красиво розмовляти, рухатися. На заняттях із театральної майстерності добре розвивається пам'ять, уміння працювати ‘в команді.
Технічні гуртки
Технічні гуртки обирають батьки, які хочуть-розвинути у своїх дітей аналітичні здібності, логіку. Заняття в технічних гуртках корисні для хлопчиків, особливо якщо їм бракує «чоловічого впливу», як це буває в.неповних сім'ях. Чоловік-педагог зможе стати прикладом для наслідування, прищепить хлопчикові любов до своєї справи.
Технічні гуртки традиційно вважають «хлопчачими», але якщо дівчинці подобається конструювати, майструвати, то чому б і не віддати її саме в технічний гурток?
Визначивши, яке заняття цікавить дитину, треба ще вибрати відповідний гурток або відповідну секцію з тих, що є в місті. Краще за все, якщо дорога до гуртка займає не надто багато часу й не пов'язана зі значними труднощами. Якщо дитина буде змушена довго чекати на транспорт, робити пересадку по дорозі, потерпати від тисняви в годину пік, користі від відвідин такого гуртка буде небагато. Дорога до гуртка не повинна займати більше часу, ніж самі заняття!
Також слід заздалегідь визначити, чи в змозі ви придбати все необхідне для занять в обраному гуртку. Можливо, замість піаніно доведеться задовольнитися гітарою.
Відносини з педагогом в гуртку, або з тренером у спортивній секції — чи не найголовніший чинник. Якщо педагог уважний, з любов'ю й турботою ставиться до дітей, йому не страшно довірити своє дитя. Якщо ж у поведінці педагога є щось, що насторожує, якщо його професіоналізм і компетентність викликають сумніви, краще не випробовувати долю й відвести дитину в інший гурток — найпевніше з таким педагогом дитина не отримає корисних знань і навичок.
Обрати гурток чи секцію для дитини не так уже й складно, якщо прислухатися до її бажань. І нехай любляче батьківське серце підкаже, що буде краще для дитини, адже воно ніколи не бреше!

Відділ методичної роботи
Категория: Скринька порад | Добавил: Veta (23.02.2015)
Просмотров: 700 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Освіта
Друзі сайту

Форма входу


Статистика


Copyright Наталья Беркунская © 2020
Сайт управляється системою uCoz