Язык сайта
Выбрать язык / Choose language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Приветствую Вас Гість
RSS
 
Главная Регистрация Вход
Каталог статей »
Палац - це ми!

Меню сайту

Категорії розділу
Оркестр народных инструментов [9]
Духовой оркестр [2]
Образцовый художественный коллектив
Ансамбль народного танца «Веселка» [3]
Ансамбль «Юность Прибужья», [3]
Театральный коллектив "Мечта" [1]
Ансамбль "Джерельце" [1]
Коллектив эстрадного вокала "Каприз"; [1]
Капелла бандуристов "Украиночка" [2]
Вокальный ансамбль "Парус" [1]
Ансамбль классического танца «Дивертисмент» [1]

Главная » Статьи » Отдел художественно-эстетического воспитания » Капелла бандуристов "Украиночка"

«Чую звуки струн бандури...»

Бандура – дивовижний інструмент, який має рідкісні можливості.     Вона – унікальна не тільки за формою, зовнішнім виглядом, але і за внутрішнім змістом, адже народжена в Україні і, напевно, тому, мелодія її струн звучить як чуттєва українська душа, що багато вистраждала і випробувала. Бандура – берегиня українських традицій, героїчних подвигів, історичних фактів, глибоких почуттів. Правильно кажуть: хочете дізнатися і зрозуміти українську душу, – частіше слухайте бандуру.

Вже більше 35 років чарівний голос бандури можна чути в Палаці творчості учнів. Тут в капелі бандуристів «Україночка» хлопці та дівчата вчаться грати на бандурі, формують навички виконавської вокальної та інструментальної майстерності, а головне, – вчаться любити цей загадковий інструмент і розуміти його чарівний голос.

«Україночка» була створена в Палаці творчості учнів в 1982 році Валентиною Степанівною Січко – людиною, закоханою в бандуру, котра прагнула закохати в неї інших. За роки існування капели тут працювали   Г.Ю. Драган, Л.Г. Циганенко. Кожен керівник привніс в розвиток колективу щось своє. «Україночка» пройшла великий шлях, придбала популярність, напрацювала репертуар, отримала загальне визнання і стала окрасою концертів та інших найрізноманітніших заходів. У 1991 році капела бандуристів вперше була удостоєна почесного звання «Зразковий художній колектив» і неодноразово з успіхом підтверджувала його. За час роботи «Україночки» її випускниками стали тисячі вихованців.

Сьогодні в колективі займається близько 100 учасників. І що цікаво: якщо раніше в капелі були тільки дівчата, то зараз можна побачити багато хлопців! Очолює колектив Наталя Сергіївна Усова – вихованка «Україночки». Одного разу, в 10-річному віці, дівчинка почула чарівні звуки українського національного інструменту. С тих пір її життя тісно пов’язано з ним і «Україночкою» Ось уже 20 років  вона працює педагогом в Палаці творчості учнів,  а з них 3 очолює колектив. Гра на бандурі для неї це вже не захоплення, а потреба. Наталя Усова не тільки сама зачарована музикою бандури, але й зачаровує своїх вихованок.

За роки роботи в Палаці творчості учнів склався її принцип: музиці треба вчити кожної дитини – здатного і не дуже, постійно спрямовувати, розвивати за його можливостями і здібностями. А головне –  навчити любити бандуру, адже вона є берегинею народних традицій. Потрібно шукати підхід до різних категорій дітей, незалежно від віку, характеру, музичних здібностей, інтересів. А ще показувати дитині, що вона – людина, яка має власне уявлення про світ, свій досвід і свої почуття. Саме почуття і досвід педагог завжди прагне розвивати у вихованців.

Наталя Усова тісно співпрацює з усіма педагогами капели: Світланою Михайлівною Вязьміною, Тетяною Валентинівною Козка, Олександрою Тютюнниковою – теж випускницею капели, котра віддана їй всім серцем з самого дитинства, психологом за освітою. У спільній справі є частка праці, любові до дітей і музики кожного педагога колективу. Саме творча співпраця, взаємодопомога, підтримка, внесок кожного педагога і дозволяє «Україночці» розвиватися, досягати високої виконавської майстерності, перемог в різних конкурсах і фестивалях. Колектив веде активну концертну діяльність, беручи участь в концертах Палацу творчості учнів, шкіл, міських заходах.
          В «Україночки» склався свій власний, не схожий на інші колективи бандуристів художній почерк. Капела об’єднує різні види виконавства: хоровий спів з інструментальним супроводом, акомпанемент солістам в поєднанні з хоровими епізодами, інструментальну гру і спів a
cappella.
         Завдяки професійному підходу до справи педагогам вдалося підготувати цікавий, різноманітний репертуар. Свого часу дитяча капела бандуристів виконувала тільки українські пісні. Але педагоги колективу і його учасники відчувають постійну потребу творчого зростання. І тому сьогодні виконують найрізноманітніші музичні твори: українські народні пісні, зразки зарубіжної класичної музики, місцевого музично-поетичного фольклору, популярні сучасні шлягери.

Особливістю репертуару є те, що педагог-вокаліст колективу              С.М. Вязьміна володіє композиторським талантом. Її чудові пісні «Мамина хатина», «Чарівний віночок», «Україна» із задоволенням співають молодші вихованці. А композиції «Рідна мова», «Заграй бандуро!», «Тарасові дні» у виконанні капели стали візитною карткою колективу. Всього ж у репертуарі «Україночки» близько 30 пісень, написаних Світланою Михайлівною.

А Наталя Усова робить переклад цих та інших сучасних пісень для бандури, будучи їх аранжувальником. Крім того, в Наталі живе жага експериментаторства. Вона інтерпретувала для бандури популярні композиції, виконувані Ларою Фабіан «Ia team», «Океаном Ельзи» «Майже весна», Анни Лорак «Мальви», Катериною Соловей «Тримай», а також пісню Костянтина Меладзе «Квітка-душа». Керівник «Україночки каже, що красива сучасна музика звучить на бандурі витончено, неповторно і дуже подобається і самим виконавцям, і глядачам.

 Капелла бандуристів «Україночка» – неодноразовий переможець та призер конкурсів і фестивалів різного рівня. Тільки в останні роки колектив був удостоєний нагород VI міжнародного благодійного фестивалю «Барвиста осінь», IX регіонального фестивалю народного інструментального виконавства «Дивограй», III молодіжного фестивалю конкурсу кобзарського мистецтва Півдня України «Під срібний дзвін бандур», III регіонального відкритого фестивалю-конкурсу народно інструментальної музики «Золота струна», конкурсу фольклорно-інструментальної музики та співу імені М.Аркаса і багатьох інших.

Учасники капели спілкуються не тільки під час навчальних занять, зведених репетицій і концертних виступів. Діти разом з педагогами проводять і спільне дозвілля. Дні народження вихованців, свята і просто вільний час вони проводять цікаво і з користю, обов’язково підключають батьків. У колективі склалися власні традиції: посвята в кобзарики, концерти для батьків, участь у благодійних заходах. Згуртованість – ось запорука успіху!

У колективу великі творчі плани, які, ми віримо, обов’язково збудуться. Зовсім скоро капела бандуристів «Україночка» представить творчий звіт із підтвердження високого звання «Зразковий художній колектив»: вона подарує глядачам гарний вінок, сплетений їх українських народних, класичних, зарубіжних, сучасних пісень, які відкривають потаємні двері людської душі.

 Педагоги та вихованці «Україночка» з надією дивляться в своє творче майбутнє, мріють про цікаву концертно-виконавську діяльність, поїздках на всеукраїнські та міжнародні конкурси. Вони готові гідно представляти своє мистецтво, своє місто і свій Палац творчості учнів. Сьогодні це дуже важливо, адже мистецтво гри на бандурі стає все більш популярним. Молодь в такий непростий для України час проявляє великий інтерес до української культури, яка на рівні духовних цінностей об’єднує людей.

 

 

 

Категория: Капелла бандуристов "Украиночка" | Добавил: Veta (09.03.2017)
Просмотров: 217 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Освіта


Друзі сайту

Форма входу


Статистика


Copyright Наталья Беркунская © 2019
Сайт управляється системою uCoz