Поетами народжуються – ораторами стають
     Поетами народжуються – ораторами стають, – так говорили давні греки. Народжуються педагогами чи стають ними – питання суперечливе. Формула ідеального педагога – багатокомпонентна, і кожна людина добирає до неї свої складові: вроджений талант, невтомна робота над собою, внутрішнє чуття, любов до дітей і, звичайно ж, досвід, який завжди є найкращим вчителем.
    У переддень Дня вчителя хочеться більше дізнатись про секрети успіху у досвідчених педагогів, які працюють на педагогічній ниві вже не один десяток років. Про Камінецького Федора Михайловича, керівника «Зразкового художнього колективу» духового оркестру Палацу творчості учнів, «Відмінника освіти України», можна сказати досить лаконічно: талановитий музикант, ерудований і багатогранний педагог, прекрасна людина. Про таких людей говорять: живе і горить своєю справою. У нашому сучасному світі таких самовідданих фанатів у хорошому сенсі цього слова залишились одиниці. Та саме такі особистості, глибоко закохані у мистецтво, музику, красу, здатні захоплювати любов’ю до прекрасного інших, збирати навколо себе однодумців, ділитись безцінним багатством свого таланту з людьми, дарувати світові радість, світло і добро.


- Федоре Михайловичу, коли до Вас прийшло чітке усвідомлення того, ким Ви хочете стати у своєму житті?
Ф.М.:
Грою на духових інструментах я захопився ще зі школи. У музичній школі, спостерігаючи за роботою свого педагога, я все для себе вирішив і чітко поставив перед собою ціль: хочу бути вчителем музики, і, як бачите, все здійснилось. Музична школа, культурно-просвітнє училище, інститут культури, і вже потім – Палац творчості учнів, де я і втілив у життя свою мрію.


- На сьогоднішній день існує певний стереотип щодо так званої «немодності» духової музики. Кількість духових оркестрів в Україні постійно зменшується. Що Ви можете сказати з цього приводу?
Ф.М.:
До подібних стереотипів ставлюсь скептично. У житті є речі, які знаходяться поза модою. Духова музика – це свято, вона піднімає людям настрій. Людина народжується із духовою музикою, іде по життю з нею і в останню путь людину супроводжує теж духова музика. - З чого у Вашому розумінні починається справжній педагог?
Ф.М.: На мою думку, справжній педагог повинен любити свою професію і дітей, все інше – йому підкаже власне серце.

- Федоре Михайловичу, Ви є керівником духового оркестру вже 30 років. Через Ваш гурток пройшли сотні дітей, для багатьох із них Ви стали не тільки педагогом і наставником, а й другом. В чому Ваш секрет роботи з дітьми?
Ф.М.: Ніякого секрету не маю, адже ні для кого не є таємницею, що кожну дитину треба почути, полюбити, зрозуміти, чого вона в цьому житті прагне, допомогти їй цієї мети досягти. Скерувати учня у правильне русло – це і є пряма задача викладача. Якщо дитина отримуватиме задоволення від того, чим займається – вона буде щасливою. А ще я не ділю дітей на здібних і не дуже. Для всіх, хто має бажання грати на духових інструментах – наші двері відчинені. У нашій справі головне наполегливість і невтомна робота над собою. Для дитини необхідно постійно створювати ситуацію успіху. Я роблю все можливе для того, аби мої вихованці відчували гордість за кожну свою перемогу, вірили в свої сили, постійно прагнули вдосконалювати свою виконавську майстерність.

- Сьогодні представники старшого покоління постійно говорять про те, що з сучасними молодими людьми дуже важко, що вони дуже інертні, нічим не цікавляться. Як Вам вдається проявити інтерес сучасної дитини до музики, до гри в духовому оркестрі?
Ф.М.:
З підростаючим поколінням завжди було важко. Сучасна молодь тим паче дуже не проста. Світ динамічний, швидко змінюється, надає молодим людям все більше можливостей, тому їх дуже важко здивувати, зацікавити. Але, на мою думку, ніколи не треба опускати руки. На перше заняття завжди приходить багато дітей, на друге – вдвічі менше, на третє – ще менше. Але я й не ставлю собі за мету зацікавити всіх – в оркестрі залишаються ті діти, які мають бажання опановувати гру на інструменті, готові постійно самовдосконалюватись, не здаватись перед труднощами. Я, в свою чергу, роблю все можливе для того, щоб їм було цікаво, щоб вони почували себе в колективі затишно і комфортно. Я глибоко переконаний в тому, що майбутнє за молодими, також вірю в те, що і серед сучасної молоді завжди знаходитимуться палкі шанувальники духової музики.
- Побутує думка, що духова музика має суто чоловічий характер, але у Вашому колективі є ї дівчата, чи не так?
Ф.М.:
Дівчат у нас не багато, але прекрасна половина, безперечно, є окрасою нашого колективу, ми ними пишаємось і ставимось до них дуже уважно. Можу сказати напевно, що з поставленими завданнями вони справляються не гірше за хлопців.

- Федоре Михайловичу, можна поцікавитись Вашою життєвою формулою щастя?
Ф.М.:
Мабуть, складові своєї формули щастя людина добирає і змінює протягом життя. А вже в досить поважному віці розумієш, що для справжнього людського щастя треба не так і багато. Коли найближчі люди поряд, коли в сім’ї все гаразд, коли зумів реалізуватися як особистість, маєш роботу, на яку ходиш із задоволенням, вдячних учнів, вірних друзів – вважай, що щасливий, бо все це – неоціненне багатство для кожної людини.
- Що Ви можете побажати молодим педагогам, які тільки-но починають свій професійний шлях?
Ф.М.:
Молодим педагогам бажаю спочатку пройти довгий шлях до самого себе, навчитися бути добрим, прощати, навчитися слухати і чути дитину, постійно цікавитись тим, чим живе ваш учень, що саме хоче від Вас дізнатись, окрім того, що ви вважаєте за потрібне йому дати. Ще бажаю впевненості у власних силах та невичерпного життєвого оптимізму – і все складеться якнайкраще.

    У 2010 році Камінецький Федір Михайлович став переможцем обласного конкурсу «Кращий педагогічний працівник Миколаївської області» у номінації «Позашкільна освіта». Вітаємо Вас, Федоре Михайловичу, з цією перемогою, бажаємо нових творчих злетів і перемог!
Категорія: Духовий оркестр | Додав: drNata (15.12.2011)
Переглядів: 6214 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Відділ художньо-естетичного виховання
Відділ технічної творчості, туризму та краєзнавства
Відділ декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва
Відділ організаційно-масової роботи
Відділ методичної роботи